A megmozdulást az Összefogás pártjai szervezték azt követően, hogy a Nemzeti Választási Bizottság elutasította a Paksi Atomerőmű tervezett bővítéséről szóló népszavazási kezdeményezést.
Beszédet mondott Gyurcsány Ferenc, az MSZP részéről Szabó Imre volt környezet védelmi miniszter, Fodor Gábor, Jávor Benedek és Bajnai Gordon.
A szónokok mindegyike arra hívta fel a figyelmet, hogy Orbán Viktor egy személyben nem dönthet egy ilyen horderejű, az ország életét évtizedekre meghatározó beruházásról. Azt mondták, ha a kormány megakadályozza a referendumot, akkor az országnak az április hatodikai országgyűlési választásból kell népszavazást csinálnia.
A Demokratikus Koalíció elnöke volt az első felszólaló. Gyurcsány Ferenc kijelentette: házat és hazát nem adunk, nem leszünk albérlők sem a saját házunkban, sem saját hazánkban.
A kormányfőt “hazugnak, árulónak és esküszegőnek” nevező DK elnök a tervezett paksi bővítésről szóló megegyezés kapcsán kijelentette: “tíz őszödi beszéd drámája nem ér fel azzal a hazaárulással, amit Orbán Viktor elkövetett”.
Bajnai Gordon pedig úgy fogalmazott: ennek a kormányzatnak egy atomerőmű az emlékműve, mindent szimbolizál, ami miatt a jelenlegi a hatalomnak mennie kell Magyarország éléről.
A volt kormányfő szerint április hatodikán jövőt választ az ország, arról kell dönteni, hogy egy szovjet utódállam, Orbánisztán legyen, vagy az amire ’89-ben, 90-ben egyszer már szavaztunk, egy független, demokratikus európai jogállam.
Fodor Gábor a Liberálisok elnöke pedig arra emlékeztetett, hogy a Fidesznek 2008-ban nem voltak aggályai a lakosság megkérdezéséről, amikor a 300 forintos vizitdíjról íratott ki népszavazást.
A Fidesz szóvivője hiteltelennek és komolytalannak tartja, amit az ellenzék a paksi bővítés ügyében tesz.
Selmeczi Gabriella ezt még az ellenzéki rendezvény előtt mondta a délutáni tüntetéssel kapcsolatban.
A kormánypárt szóvivője szerint az ellenzéki pártok olyan dolgok ellen szerveznek tüntetést, amiket korábban ők maguk akartak.