2014-ben a következő hét személy vehette át az oklevelet, s érdemelte ki a miniszteri méltatást:
Bóka István, Balatonfüred polgármestere, a Balatoni Fejlesztési Tanács elnöke.
„Emblematikus képviselője a turizmus területén dinamikusan fejlődő vidéki Magyarországnak…Munkájával komoly segítséget nyújt a helyi vállalkozásoknak, támogatva ezzel a térség gazdasági fellendülését. Kitartó településfejlesztő, értékteremtő munkájának köszönhetően városa ma a régió ékszerdoboza, a magyar tenger pedig a leglátogatottabb vidéki hazai úti cél.”
Borbás Mária, a Magyar Televízió Gasztroangyal műsorának főszerkesztő-műsorvezetője. (Nem tudott jelen lenni az ünnepségen, az oklevelet egy későbbi időpontban veszi át.)
„Kamerával szolgálja gasztronómiai értékeink, kiváló mezőgazdasági termékeink, a minőségi kézműves alapanyagok megismertetését, ezzel is élénkítve a hazai turizmust. … Munkájával milliókhoz juttatja el helyi gasztronómiai értékeinket, ezzel is Magyarország felfedezésére csábítva honfitársainkat. Tevékenységével nemcsak felkutatja, de életben is tartja, sőt népszerűsíti a hagyományos ételeinket, népszokásainkat, ezzel a nemzeti értékek és hagyományok megőrzéséért is sokat tesz.”
Békássy Tamás, a Budapest Welcome Touristic ügyvezető igazgatója, a Magyar Beutaztatók Szövetsége közlekedési munkacsoportjának vezetője.
„Pályáját az IBUSZ-nál kezdte, ahol tehetségével gyorsan emelkedett a szakmai ranglétrán. Hét éven át vezette az akkor elsőszámú hazai utazási iroda 25 fős, kölni kirendeltségét. Hazatérését követően a nevéhez fűződött a vállalati utaztatás krémjét jelentő „ösztönző beutaztatás” üzletág létrehozása, végül az IBUSZ Travel Kft. ügyvezető igazgatója lett. 1996-ban megalapította a Budapest Welcome Touristic utazási irodát. A kezdetben csupán 3 személyes vállalkozás mára a beutazási piac meghatározó szereplőjévé vált: 1,3 milliárd forintos árbevétele van, és 17 embernek ad munkát.”
Ferencz Mária, a Hagyományok Házának menedzser-igazgatója, a Magyar Állami Népi Együttes turnémenedzsere.
„A Magyar Állami Népi Együttes menedzsereként 1990 és 2001 között négy kontinens több mint 25 országában turnézott, és több mint 40 országból fogadta az együttes vendégeit a Magyar Állami Népi Együttes Corvin téri székházának előadásain.
A Kárpát-medencei néphagyomány ápolására és továbbéltetésére létrehozott nemzeti intézmény, a Hagyományok Háza 2001-es alapítása óta menedzser-igazgatóként jelentős részben az ő munkájának köszönhető, hogy sikeresen bekapcsolódtunk a világ kulturális piaci vérkeringésébe.”
Kopócsy Andrea, a K + K Hotel Opera igazgatója, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke.
„A magyar szállodaipar kiemelkedő alakja. Közel húsz éve áll ugyanannak a szállodának az élén, a külföldi tulajdonosok legnagyobb megelégedésére… Kihívásokat kereső, folyamatosan újító szelleme mellett legnagyobb erénye a női kedvességet is csatasorba állító vezetői attitűdje. Pályája során ennek nemcsak ő, de a három alkalommal általa vezetett Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége is nagy hasznát látta. Második elnöki mandátuma alatt lett a magyar szállodaszövetség hat másik uniós tagországgal együtt alapító tagja a nemzetközi Hotelstars szállodaminősítési rendszernek, amelyet harmadik elnöksége idején, Nemzeti Védjegyként Magyarországon is bejegyeztek.
Érdemei abban is elévülhetetlenek, hogy a nemzetközi Hotelstars minősítést ma már 17 uniós tagállamban tekintik a szállodai minőség zsinórmértékének. A munka koordinálását ellátó elnökséget 2015-ben a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége az ő közreműködésével látja el.”
Kunczéné Fellegi Katalin, a „Virágos Magyarországért” környezetszépítő verseny fővédnöke.
„Aktivitása, lelkesedése jelentősen hozzájárult ahhoz, hogy a verseny mára országos mozgalommá nőtte ki magát…Ötletekkel, hasznos javaslatokkal támogatja a pályázók munkáját, a „Virágos Magyarországért” környezetszépítő versenyben nyújtott segítségéért több település is díszpolgári kitüntetést adományozott számára. 1996 óta hatékonyan képviseli hazánkat az Európai Virágos Városok és Falvak Szövetségének ülésein és európai díjkiosztóin, ahol Magyarország a szervezethez történt csatlakozása óta szép eredményeket ér el.”
Nagy Károly, az Országház idegenvezetője.
„Munkájával hozzájárul a Magyarországi Idegenvezetők Szövetsége jó hírnevének erősítéséhez is. Az idegenvezetőkre nem véletlenül szoktak a turizmus nagyköveteiként tekinteni, hiszen ők azok, akik a turistákkal elsőként találkoznak, és akiknek a munkáján keresztül egész országunkról alakítanak véleményt…A Pro Turismo elismerések átadásának helyszíne nem idegen terep számára, hiszen évek óta kalauzolja az országházba érkező német és orosz nyelvű csoportokat. A Magyarországi Idegenvezetők Szövetsége is büszkén vallja tagjai sorában.”
December 18-án immár 26. alkalommal osztották ki a turizmus ágazat legmagasabb rangú szakmai elismerését, a Pro Turismo okleveleket. A Parlament Delegációs termében Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter köszöntötte a díjazottakat.