Amszterdam után elsőként Budapestre érkezett a “Vincent Van Gogh Álmai” című kiállítás, ahol életre kelnek a festmények! A tárlat megnyitóján Bálint Antóniával is találkoztunk, aki éppen aznap ünnepelte születésnapját!
A tárlaton Van Gogh több mint 200 digitálisan felújított festményét csodálhatjuk meg, így eredeti színeiben láthatjuk a képeket. Az eredeti színekről Van Gogh levelei által értesülhetünk, hiszen több mint 800 levelet váltott testvérével, Theoval, melyekben pontos leírást adott az alkotásaiban felhasznált színekről, valamint a festő életrajzi feljegyzései is sokat segítettek a digitalizálást végző szakembereknek. A kiállítás ötletgazdája Melcher de Wind holland úriember, aki kiemelte, Vincent Van Gogh nagy álma volt, hogy egyszer az összes képét egy helyen láthassa a közönség.
A festményeket Bálint Antónia is szemügyre vette, miután otthon elfogyasztotta a születésnapi tortáját. Az egykori szépségkirálynőnek igazán szép ajándék volt a Van Gogh kiállítás, hiszen maga is nagy múzeumkedvelő, ha teheti kislányával szívesen látogatja a kulturális létesítményeket. Antóniát nagyon lenyűgözték a 3D-s animációk, véleménye szerint: a korszerű technikának hála, végre igazán elmerülhetünk Van Gogh festményeiben. Kedvence az elmegyógyintézetben játszódó kisfilm volt, amely lehetővé tette, hogy megismerjük az épület folyosóját úgy, mintha mi is ott lennénk a házban. Élményeiről Toncsi még Facebook-oldalán is beszámolt: “Tegnap, a születésnapomon rengeteg szeretetet kaptam a szüleimtől, barátaimtól, kislányomtól!!! Csodaszèp virágokat, rengeteg ajándékot és egy egész van Gogh kiállítást:))) a kiállítás szervezői, sőt holland megálmodója is felköszöntött. Nagyon különleges este volt!!”
A legkáprázatosabb talán mégis az, hogy a Csillagos éj című festmény mellé, két kisebb tv-képernyőt helyeztek el, amin a képek életre kelnek. Az animációkat elnézve elmerenghet a látogató azon, hogy vajon Van Gogh is így látta-e a festményeit? A monitorokra rátehetjük az ujjunkat és magunk lassíthatjuk, vagy gyorsíthatjuk a kép mozgásának sebességét. Molnár Mária, művészettörténész úgy véli: a kiállítás rendkívül izgalmas kortárs kísérlet arra, hogy új értelmezési lehetőségeit ismerjük meg a festményeknek, mivel mindenki más élményekkel tér majd haza.