A bécsi Theater Brett vezetői vehették át a határokon átnyúló együttműködések ösztönzéséért járó Centrope Díjat. A szlovákiai földrajztudós, Daniel Kollár végzett a második helyen, harmadik pedig Katona Ágnes, a Nemzetközi Duna Filharmonikusok alapítója lett.
Hetedik alkalommal adták át 2013. október 29-én, a Bécsi Városházán a Centrope Díjat, amelyet olyan magánszemélyek vehetnek át, akik a legtöbbet tették a határokon átnyúló együttműködések ösztönzéséért a közép-európai régióban. A zsűri ezúttal a januárban 30. évfordulóját ünneplő bécsi színház, a Theater Brett vezetőinek elkötelezettségét értékelte a legtöbbre.
Prof. Nika Brettschneider és Ludvik Kavin színháza régóta támogatja a kölcsönös kommunikációt és a kreatív együttműködést Közép-Európa országai között, amelynek egyik fontos eleme a 2006 óta megrendezett Közép-Európai Színházi Körhinta. A rendezvénysorozat keretében a legjobb cseh, szlovák, lengyel és magyar rendezéseket élvezheti az osztrák közönség, a résztvevő országok két-két színészének közreműködésével pedig egy közös darabot is színpadra állítanak. Szerepelt már a Theater Brett színpadán a Gergye Krisztián Társulat, a Maladype Színház, az Artus – Goda Gábor Társulata és Szabó Réka Társulata is.
A második helyet Daniel Kollár szlovák földrajztutós szerezte meg, aki a Pozsonyi Tudományos Akadémia Földrajztudományi Intézetének munkatársaként 90 éve kutatja a szlovák-osztrák határrégiót.
A harmadik helyen a kassai születésű, Bécsben élő Katona Ágnes végzett, akit Szalay-Bobrovniczky Vince bécsi magyar nagykövet ajánlott a díjra többek között a Nemzetközi Duna Filharmonikusok megalapításáért.
A Bécs Városa és a Raiffeisenbank NÖ-Wien által tízezer euróval támogatott Centrope Díj átvételekor Ludvik Kavin elmondta: „A díj lehetőséget ad számunkra arra, hogy tovább folytassuk terveink megvalósítását”.