Az európai állatkertek közül elsőként a bécsi Schönbrunni Állatkert büszkélkedhet CT berendezéssel. Az embereknél is alkalmazott képalkotó eljárás segítségével sokkal könnyebb megállapítani, hogy mi baja van az állatkert gyengélkedő lakójának.
Modern CT készülékkel bővült a Schönbrunni Állatkert állatorvosi rendelőjének eszközparkja, amely segítségével az orvosok 3D képet kaphatnak pácienseik szerveiről és csontozatáról. Így sokkal könnyebben diagnosztizálhatnak vagy éppen zárhatnak ki bizonyos betegségeket az állatkert nyolcezer lakójánál.
Mivel a vizsgálat során a szőrős, tollas vagy éppen csupasz pácienseknek is mozdulatlanul kell maradniuk, így a nagyobb testű állatokat elaltatják a CT idejére, a hüllőket és a madarakat pedig speciális boxokban tartják mozdulatlanul. Az első páciens egy óriás zebragyík volt, akinek a nemét akarták megállapítani. A Salamon-szigeteken őshonos gyíkfajtánál ugyanis a testen belül találhatók a nemiszervek, a tenyészcsoportok összeállításához viszont fontos tudni, hogy hím vagy nőstény-e az adott példány.
A modern képalkotó eljárást nem csak az állatkert lakóinál alkalmazzák, hanem a rendelőbe érkező háziállatoknál is.