Ferrari-mágia Monzában

Charles Leclerc nagyszerű gumikezelési stratégiával vasárnap megszerezte a Ferrari számára legfontosabb győzelmet Monzában. A monacói pilóta hazai nagydíja után a Ferrari hazai futamán is az első helyre vitte célba a piros betontorpedót. A McLaren két pilótája szájából kiénekelte a 26 éves pilóta a sajtot. A rettentően csalódott Oscar Piastri és Lando Norris csak a második és harmadik helyet húzta be. A McLarennek az utóbbi időben nagyon jól megy, így nagyon rosszul esett nekik, hogy a kettős győzelem kicsúszott a kezeik közül.

Bár a Ferrari idén még csak háromszor nyert, de Charles Leclerc révén kettő győzelem két fontos helyszínen született. Monaco minden csapat számára kiemelt helyszín, s a csapatok hazai futama szintén nagyon fontos szereppel bír. Nem véletlenül volt mindenki nagyon felszabadult Leclerc győzelmét követően, amelyet a jó gumikezelésnek és az ezzel járó egy bokszbeállásos stratégiának köszönhetett.

„Ez egy hihetetlen érzés. Azt hiszem az első győzelmem megszerzésekor éreztem így. A második győzelem már nem annyira különleges, de az utolsó pár körben ugyanolyan érzések leptek el, mint 2019-ben. Csak néztem a lelátókat a pályáról, ami hihetetlen volt.” – szögezte le a versenygyőztes pilóta.

A Red Bull még mindig vezeti a konstruktőri ponttáblát, de előnye már csak nyolc pontos a második helyezett McLaren előtt. Utóbbi nem tudott többet faragni hátrányából azután, hogy hagyták a győzelmet kiengedni a kezükből. A harmadik helyen álló Ferrari is 39 pontra megközelítette a Red Bullt.

A szülinapos Carlos Sainznek bár nem sikerült dobogós helyezést elérnie utolsó monzai futamán Ferrari-színekben, azért a negyedik helyet még megcsípte. Lewis Hamilton a hatodik helyről rajtolva végül az ötödik helyen kormányozta célba az Ezüst Nyilat. Csapattársa, George Russell hánytatott rajtját követően végül csak hetedik lett Max Verstappen mögött.

Az első tizet Sergio Perez, Alexander Albon és a jövőre már nem a Forma-1-ben versenyző Kevin Magnussen zárja. A Haas pilótája még 10 másodperces büntetését követően (Pierre Gaslyval történt ütközése miatt) is pontszerzőként ért célba. A verseny leintését követően viszont kiderült, hogy az eddig összegyűlt büntetőpontjai miatt ki kell hagynia a következő futamot, az Azerbajdzsáni Nagydíjat.

Franco Colapinto a 12. helyen zárja Forma-1-es debütálásának első futamát. A Logan Sargeant-et a Williams-nél váltó argentin pilóta remekül helyt állt az Olasz Nagydíjon.

A futamból csak egy pilóta, Juki Cunoda esett ki, akinek még a verseny elején megsérült az autója a Nico Hülkenberg autójával való ütközést követően. Utóbbit öt másodperces büntetéssel „jutalmazták” tettéért.

A Forma-1-es csapatok egy kisebb pihenőre vonulhatnak, hiszen csak két hét múlva (2024. szeptember 15.) állnak rajthoz Bakuban, az Azerbajdzsáni Nagydíj helyszínén, ahol utcai versenyt rendeznek szeptember közepén.