Kettős Mercedes-siker Spában

Russellt utólag kizárták!

Míg Magyarországon a McLaren párosa mutatott erős teljesítményt, addig Spában a staféta a Mercedeshez került. A brackley istálló párosa nagy csatát vívott a belga győztes trófeáért. Oscar Piastri is beszállt a csatába, szorosan követve az Ezüst Nyilakat a célig. George Russell Ausztria után ismét felállhatott a dobogó legfelső fokára. Lewis Hamilton végig a nyomában haladva ért célba a második helyen. A bronzérmes helyezés a magyarországi győztesé, Oscar Piastrié lett.

„Csodálatos. Egyáltalán nem jósoltunk győzelmet ma reggel a stratégiai gyűlésünkön, de az autó nagyon jól ment ma. Sokat változtattunk péntek este, az abroncsok nagyszerűen működtek. Folyamatosan azt mondtam: meg tudjuk csinálni egy bokszbeállással.” – nyilatkozta Russell, aki ennek a zseniális húzásnak nagyban köszönhette az első helyet. Győzelmének köszönhetően Sergio Perez elé ugrott az egyéni ponttáblán. Két ponttal lemaradva követi így Lewis Hamiltont a hetedik helyen.

Jól beszélt a Mercedes osztrák csapatvezetője a nagydíjat megelőzően. A hűvösebb időjárás tényleg jobban feküdt a Mercedesnek, nem hiába volt nagyon pozitív a hétvégi esélyeket illetően Toto Wolff. Régen ért célba utoljára két Mercedes az első két helyen, pontosan 2022-ben a Sao Paulói Nagydíjon. A legjobb versenystratégiát George Russell és a Mercedes választotta, a jutalmuk így a kettős győzelem lett. Russell a hatodik helyről rajtolva egy bokszbeállással nyerte meg a 44 körös Belga Nagydíjat úgy, hogy több, mint a verseny felét egy szett abronccsal tette meg.

Bár hidegebb volt a hétvégén, mint Magyarországon egy héttel korábban, és esőzése is voltak a hétvégén, de vasárnap szikrázó napsütés fogadta a mezőnyt, s ezúttal az időjárás nem szólt bele a verseny végkimenetelébe.

A Red Bull nem rakott le túl fényes teljesítményt a versenyen. Bár a szombati időmérő edzést Max Verstappen nyerte, de motorcsere miatt tíz rajthelyes büntetést kapott és emiatt a 11. helyről vágott csak neki a versenynek. A holland az ötödik lett végül, két ponttal növelte előnyét az egyéni ponttáblán. Csapattársa, Sergio Perez a nyolcadikként haladt át a célvonalon, pontokat ő is hozott. A leggyorsabb köridő is a mexikói pilóta nevéhez fűződik. Kérdés ez az eredmény mekkorát nyom a latban akkor, amikor hamarosan döntenek a sorsáról a Red Bullnál.

A Ferrarik még mindig csetlenek-botlanak. Charles Leclerc éppúgy, ahogy Mogyoródon, ismét negyedik lett. Carlos Sainz, akiről még mindig nem tudjuk, hogy hol köt ki jövőre, a hetedik helyre hozta célba piros betontorpedóját.

Lando Norris ért célba hatodikként. Fernando Alonso és a Haas hétvégi igazolása, Esteban Ocon ért még célba az első tízben. Utóbbi idén még az Alpine színeiben versenyzett, az amerikai csapatnál csak 2025-ben áll csatasorba.

A Forma-1-es csapatok idén nem a magyar futamot követően, hanem a mostani, a Belga Nagydíj után mennek pihenni. Intenzív az idei szezon is, régóta úton vannak a Forma-1-ben dolgozók. Ideje kipihenniük a fáradalmakat egy majdnem egy hónapos nyári szünet alatt. Folytatás 2024. augusztus 25-én, a Holland Nagydíjon, Max Verstappen hazai futamán.

Kiegészítés: George Russellt utólag kizárták a Belga Nagydíjról túl könnyű autója miatt, így Lewis Hamilton a Belga Nagydíj hivatalos győztese.