Németh László állami kitüntetésben részesült

Németh László, az IPOSZ elnöke kiemelkedő iparos-vezetői, érdekképviseleti tevékenységéért 2019.08.22.-én a Magyar Érdemrend lovagkeresztje állami kitüntetésben részesült. A díjat Palkovics László innovációs és technológiai miniszter adta át.

kituntetesek_20190822_1436_DSC_3644
Fotó: Juhász Melinda

SZAKMAI ÉLETÚT
Németh László építőipari vállalkozó. 1962-ben született Kalocsán.
Az általános iskola elvégzése után a székesfehérvári Jáky József Szakmunkásképző Intézetben kitanulta az építőipari szakmát, majd a Vági István Építőipari Technikumban magasépítő technikusként végzett.
A Németh és Társa Kft.-t 1998-ban, valamint az Oravecz és Németh Kft.-t 2012-ben alapította, melyeknek jelenleg is az ügyvezető igazgatója, továbbá építési vállalkozóként tevékenykedik.
2010. évtől az Ajka-Devecser és Térsége Ipartestület elnökévé választották, s e tisztséget jelenleg is ő tölti be. Irányítja az Ipartestület munkáját, összefogja a tagságot.
A Veszprém megyében működő ipartestületek megbízásából az IPOSZ Országos Elnökségében elnökségi tagként képviselte a megye iparosait 2007– 2012. évig.
Tevékenységéért az alábbi kitüntetésben részesült:
  • IPOSZ Díj.
Az Ipartestületek Országos Szövetsége 2012. május 30. napján megtartott Közgyűlésén a szervezet országos társadalmi elnökének választották, mely tisztséget jelenleg is betölt.
Ennek a nagy tradícióval rendelkező országos szövetségnek a vezetését egy olyan időpontban vette át, amikor sokasodtak a nemzetközi és hazai kihívások, felgyorsult az informatikai és technológiai forradalom. Mindezek a tényezők rendkívül közelről érintették a javító, szerelő szolgáltató tevékenységet folytató IPOSZ tagvállalkozások és általában a családi, mikro- és kisvállalkozások életét. A kormányzattal való együttműködés lehetőségeit kihasználva sokat tett annak érdekében, hogy mára tudatosult a családi és mikrovállalkozások és a szolgáltatási tevékenység fontossága a magyar gazdaságban és ezzel párhuzamosan sokat tett azért, hogy ezek a kisvállalkozások elinduljanak a képzés, a modernizálás és a felzárkózás útján, versenyképességük és foglalkoztatási képességük megőrzése érdekében.
Ennek érdekében jó kapcsolatot épített ki a gazdasági és társadalmi élet résztvevőivel, munkaadói, illetve munkavállalói érdekképviseletekkel, kamarákkal, szövetségekkel, megyei, ill. települési önkormányzatokkal, hatóságokkal és hivatalokkal. Figyelemmel kísérte a mikro-, családi és kisvállalkozók érdekeit érintő eseményeket. Biztosította a szövetség érdekképviseleti, gazdálkodási, szervezeti működését. Mindezekkel hozzájárult ahhoz, hogy jelenleg az Ipartestületek Országos Szövetsége a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács alkotó és megbecsült tagja, amely széles körű nemzetközi gazdasági kapcsolatokkal rendelkezik és elősegíti a magyar kisvállalkozások európai közösséghez való integrálódását.