Az idei év első tűzfalát festette meg a Színes Város Csoport Budán, az I. kerületben. A komplett munkát megelőző hőszigetelést követően a 208 m2 nagyságú falfelületre 3 művész 1 hét alatt festette fel a mától látható rajzot, amely egy digitális életteret mutat be.
A murális alkotás tervező grafikusa és egyik falfestője Orosz Richárd képzőművész volt, a festésben továbbá Keresztesi Botond és Szigeti Árpád alkotók működtek közre. A festményen lakásbelsők, és életképek láthatók, amely nem volt teljesen új tematika a tervező számára, ugyanis évekkel ezelőtt készített hasonló jellegű tűzfalfestményt Budapesten, a Kisfaludy utcában, egy művészeti projekt keretében. A tűzfalra felkerülő grafikai tervet zártkörű, meghívásos pályázat útján választotta ki a projekt főszponzora a kerületi önkormányzattal közösen. – Nem reklámot szerettünk volna látni ezen a falon- mondta el Rózsa Iván, a Telekom kommunikációs igazgatója – ezért is választottunk ki olyan művészeket, akik a falfestés területén magas színvonalú dolgokra képesek, hiszen a Telekom márkaüzenetét kellett a kerületi, vagyis a városi elképzelésekhez igazítani, így viszont egy közös szakmai munka eredményeként jöhetett létre ez a projekt.
A tűzfalfestéseket hazánkban elindító Színes Város Csoport évek óta hajt végre városszínesítő akciókat. Victor Vasarely nyomán eredeti célkitűzésük az, hogy a művészet vonuljon ki az utcára, a közterekre. – Rengeteg falat törtünk át a kezdetek óta, mégis nagy előrelépésnek tekintjük ezt a projektet, habár ez egy alkalmazott munka, évek óta párbeszédre törekszünk a nagyvállalatok, az önkormányzatok, a városlakók és a művészek között, és ebben az esetben egy teljesen új típusú közösséget tudtunk alkotni minden résztvevővel – tette hozzá Flór Péter, a Színes Város mögött álló alapítvány főtitkára.