Közösség, túlélés és kreativitás a hiánygazdaság hátterében
Egy új magyar film, “Brigádnapló” címmel mutatkozik be hamarosan a magyar közönségnek, egyedi történetével és különleges történelmi megközelítésével. A film a közösség összetartozását, a túlélést és a kreatív megoldásokat helyezi előtérbe a hiánygazdaság, a szocialista tervgazdálkodás idejében. A rendszerváltás időszakában játszódó film, célul tűzve ki, hogy a múltba való elmélyedés mellett, humorával a fiatal korosztályt is megszólítsa, és bemutassa számukra a hetvenes-nyolcvanas évek néha burleszk szerű mindennapjait.
A nevetés garantált, hiszen a “Brigádnapló” vicces-szatirikus jeleneteit és szerethető karaktereit olyan ikonikus színészek személyesítik meg mint, Györgyi Anna, Reviczky Gábor, Kautzky Armand, Szarvas József és Gáspár Tibor, Jászai Mari-díjas és Kossuth-díjas színművészek. Valamint a nagy nevettetők, Fábry Sándor, Zelei Gábor és Badár Sándor, akik Szőke oldalán most is, a film főszereplői.
A rendező, a tőle megszokott, keserédes stílusával kezdett bele a rendszerváltás egy szeletének bemutatásába, a szentesi Petőfi Szocialista Brigád fellelt eredeti brigádnaplójának felhasználásával. A film különlegességei, a rejtett titkos üzenetei, amelyek megdolgoztatják a nézők agyát, valamint a különleges szereposztás, hiszen Szőkétől megszokott módon több barátját is bevonta a film elkészítésében.
Így összefutottunk benne, Rákász Bélával, a “diszkós generáció” ikonikus alakjával, Lajsz Andrással, a Guinness rekorder mixerrel, Bede Róberttel, a TV Paprika főszakácsával, aki nem csak a TV-ben, hanem a fesztiválokon is népszerűsíti az egészséges és finom ételeket és a különleges alapanyagok felhasználását, úgy mint a nyúl- és a galambhúsét. A filmben más barátok is helyet kaptak, így a film egyik főszerepét Mészáros Zoltán, a Hunor Coop Zrt. igazgatója kapta, de csencselhetett Badár Sándorral, Tojásos Csabi és Táncos Walter szerepében, dr. Németh Csaba és Weidel Walter, akik a film mecénásai is voltak.
A film zenéjére is különös figyelmet fordítottak, számos eredeti dallamot tartalmazva, mely akár musical jellegűvé is teheti.
A film bemutatása egyedülálló módon zajlik majd: a vidéki közönséget célozza meg, igazi, személyes találkozókkal kívánja elérni a nézőket, szemben a hagyományos, városközpontú vetítésekkel. A “Brigádnapló” várhatóan hamarosan elérhető lesz országszerte, ígéretes és emlékezetes élményt nyújtva a magyar filmrajongóknak.
Az első ünnepélyes és nyilvános vetítésre február 5-én kerül majd sor Szentesen, a Tóth József Színházban, ahol a szereplőkkel is találkozhatnak majd az érdeklődők.