2010 őszén egy merően új, az irodalom és a társművészetek összekapcsolását középpontba állító, széles nyilvánosságnak szóló programsorozattal útjára indult Juhász Anna kulturális menedzser sorozata, a Hadik Irodalmi Szalon. A Hadik Irodalmi Szalon havonta egyszer jelentkező, tematikus estjei minden alkalommal teltház előtt zajlottak, és egyre erősebb helyet vívott ki magának a mai kulturális, irodalmi szerveződések, estek körében. A Hadik Irodalmi Szalon mára Budapest egyik legnépszerűbb irodalmi-kulturális est-sorozatává nőtte ki magát.
Ünnepe a földnek – „Az életünknek egyedül a boldogság lehet a célja”
November 20-án, a negyedik születésnapot különleges esttel ünnepli a Hadik Irodalmi Szalon. Ennek középpontjába Szalóki Ági Artisjus-díjas és többszörös Fonogram díjas magyar énekesnő, előadóművész, dalszerző kerül, akivel többek között alkotói világáról, gyermeklemezeiről és népdalénekesi pályafutásáról beszélgetünk. Az énekesnő elmeséli, milyen út vezette a táncházi mozgalomtól, a néptánctól a jógáig, mennyire egyezik az éneklés és a jóga a meditáció tekintetében, mit jelent számára a vers, az irodalom és Karády Katalin. Az esten az ünnepi hangulat is garantált – a beszélgetés mellett lesz zene is, és hagyományainkhoz hűen együtt vágjuk fel a Hadik születésnapi tortáját!
Szalóki Ági 1994-ben lépett először a nagyközönség elé az Ando Drom együttes jubileumi műsorán. 2000-ben alapította első zenekarát, és készítette első lemezét, a Téli-nyári labodát. Következő lemezét, a 2005-ös etnojazz stílusú Hallgatót Fonogram díjjal tüntették ki. 2006-ban megjelent Cipity Lőrinc című gyerekalbuma szintén Fonogram díjat nyert. 2008-ban Karády Katalin dalaiból készített nagysikerű lemezt, ami Japánban is megjelent. 2009-ben újabb Fonogram díjas gyereklemezt készített. 2010-ben Borlai Gergővel közösen alkotta meg Kishúg című lemezét 2011 elején. 2011-ben népzenei gyűjtőútjain szerzett élményanyagából kezdett építkezni: a Bárcsak ez az éjszaka című, az erdélyi Mezőség három falvának zenéjét és táncait bemutató műsorral a magyar népzenei gyökerekhez tért vissza. 2012-ben karácsonyi albummal jelentkezett. A magyaron kívül tizenegy nyelven énekel. Külföldön legtöbbet az Egyesült Államokban koncertezett, de számtalanszor énekelt francia, holland, spanyol, német, angol, ír, orosz világzenei és jazz fesztiválokon is. A Besh o drommal végigjárta a kanadai jazzfesztiválokat. Ezen túl rendszeres önkéntes fellépője jótékonysági rendezvényeknek.
Abdulwahab Nadia táncos, jógaoktató közel tíz évig dolgozott hivatásos táncosként, többek között a Honvéd Táncszínház tagjaként. A jógával először táncos évei alatt találkozott. Eleinte számos stílust és irányzatot kipróbált, majd elvégezte az International Wellness Institute és a Mandala Jógastúdiók gerincjóga-hatha jóga oktatóképzést. Ezután nem sokkal a Mandala Jógastúdiók oktató csapatának tagja lett. 2010-ben talált rá az ashtanga jógára, aminek a mai napig elkötelezett gyakorlója. A mai napig rendszeresen képzi magát. Óráin fontosak tartja a biztonságos, az egyéni sajátosságokat figyelembe vevő, fokozatosan felépített gyakorlást, amit integrálhatunk a hétköznapi életbe.
Juhász Sarolta jógaoktató első jógagyakorlatát 12 éves korában végezte: egy reform életmóddal foglalkozó könyvből igyekezte elsajátítani a Napüdvözlet nevű gyakorlatsort. 16 évesen találkozott a Kriston Intimtornával, ami figyelmét a női problémák mozgáson keresztüli kezelésére irányította. A főiskola elvégzése után fejlesztő pedagógusként sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkozott. Miután megismerkedett több progresszív pedagógiai módszerrel, egyre jobban tudatosult benne a célirányos mozgás és az idegrendszer működése közti szoros összefüggés. A jógát tartja az egyik legmegalapozottabb rendszernek, amely képes a test, az idegrendszer és a psziché egyidejű harmonizálására. 2006 februárja óta tart foglalkozásokat a Mandala Jógastúdiókban.