Véget ért a Nyugat Itthon irodalmi estjeinek sorozata: a 2013-as évben hónapról hónapra más és más turisztikai régióba kalauzolták el a hallgatóságot, a kortárs líra és a próza prizmáján keresztül mutatva meg hazánk tájait. A sorozat záróestjét a Púder Bárszínházban tartották Luca-napkor, péntek 13-án.
A rendezvénysorozat szintézise és értékelése is zajlott a péntek esti ünnepváró kampányzárón. Szabó Zoltán Attila, az Újnyugat Irodalmi Kör alapítója, s egyben a Nyugat Itthon művészeti vezetője adott összefoglalót a hónapról hónapra jelentkező rendezvényekről. A kultúra és a turisztika elválaszthatatlan kötelékeit hangsúlyozta a Széchenyi Társaság főtitkára is: Dr. Rubovszky András előadásában az irodalom modern, értékelvű társadalomban elfoglalt helyéről is beszélt. A rendezvénysorozat emblematikus alakjává vált Áldozó Krisztián vezette át a közönséget az irodalom világába, a slampoetry persze ezúttal sem maradt el, ahogyan a felolvasószínház sem: Gáti Oszkár előadásában hangzottak el az eddig még nem szerepelt irodalmi művek. Dóka Attila gitárművész pedig ezúttal nemcsak kísérőzenét játszott a felolvasáshoz, hanem önálló koncertje zárta a műsort, mely után az az este kötetlen része következett. A záróestre minden résztvevő, alkotó és előadó meghívást kapott, hogy közösen ünnepeljék sikeresen teljesített közös küldetésüket. A kultúra iránt elkötelezettek és az utazni szeretők keresztmetszetének megszólítása eredményes volt: a rendezvények alkalmával több százan hallgatták meg a neves előadók által tolmácsolt műveket. Az irodalom és a turizmus összekapcsolása a sajtó figyelmét is felkeltette, aminek köszönhetően szakmai és nagyközönségi sajtóorgánumok is hozzájárultak a rendhagyó kezdeményezés népszerűsítéséhez. A szervezők ezúton is köszönik a törzsközönség, beleértve a sajtó munkatársainak folyamatos érdeklődését és jelenlétét a rendezvényeken.
A rendezvénysorozatot havonta, budapesti helyszíneken tartott önálló estek alkották. Összesen tizenkét alkalommal hangzott el az utazás témájának szentelt kilencvenkilenc kortárs mű.A Magyar Turizmus Zrt. és az Újnyugat Irodalmi Kör közös estjein az ország kulturális értékeit mutatták be a művészek szemével, kiemelve az egyes turisztikai desztinációkat és kulturális jelentőségű helyszíneket, sort kerítve mind a kilenc hazai turisztikai régióra. Az év kezdete óta szervezték egy tető alá a hazai jellegzetes tájakat, értékeket és a magyar kultúrát: az irodalmat, a zenét, a gasztronómiát vagy a táncot. A műveknek természetesen központi szerep jutott minden Nyugat Itthon eseményen: hol megzenésítve, hol átértelmezve, hol egyszerűen csak felolvasva keltek életre a színpadon. Egy részük e rendezvények alkalmával hangzott el először közönség előtt. A rendezvényhelyszínek kiválasztásakor törekedtek arra is, hogy a köztudatban még kevéssé jelen lévő, új fővárosi helyszíneket is bemutassanak a közönségnek. Ilyen különleges helyszín volt például az újranyitott Hotel Nemzeti, a Vendéglátóipari Múzeum óbudai borospincéje, a Szamos Gourmet Ház, a margitszigeti Wonderland, vagy a Zelnik István Dél-kelet Ázsiai Aranymúzeum.
A Nyugat Itthon az itthon.hu weboldal önálló rovata is, ahol a Magyarországról, belföldi utazási élményekről szóló verseket, prózákat továbbra is olvashatják az irodalomszerető látogatók. (Link: http://kultura.itthon.hu/
A műsor irodalmi szerkesztője az Újnyugat Irodalmi Kör alapító-főszerkesztője, Szabó Zoltán Attila. A versek, prózák, úti leírások szerzői és előadói között Erkel-, Jászai-, József Attila- vagy éppen Kossuth díjas alkotókat tisztelhetünk. Rendszeres szerzők voltak a Nyugat Itthon életében Zalán Tibor, Petőcz András, Bolemant László, Hegyi Botos Attila, Kéringer Gábor, akik szereplőként is részt vettek egy-egy Nyugat Itthon rendezvényen. Csikós Attila pedig az augusztus 29-i rendezvény egyik házigazdájaként is szerepelt. Számos „Nyugat Itthonos” művet köszönhetünk továbbá Vörös Istvánnak, Hegyi Botos Attilának, Bolemant Lászlónak, Bak Ritának, Draskóczi Ágnesnek, Novák Valentinnek, Váczy Andrásnak, Schwalm Zoltánnak. Az elmúlt 10 rendezvényen a Nyugat Itthon szereplője, előadója volt Kálloy Molnár Péter, Hrutka Róbert, Lukács Sándor, Dr. Czeizel Endre, Márton András, Dr. Csernus Imre, az Omega együttesből jól ismert Benkő László, Cserna Antal, Fullajtár Andrea, Maszkura és a Tücsökraj, Tribe, Kupa Julcsi, Csuja Imre, Áldozó Krisztián, Détár Enikő, Zöld Csaba, Herczku Ágnes, Nemcsák Károly, Schnell Ádám és Kautzky Armand, Hirtling István, de lehetne folytatni a sort akár Szamos Gabriellával, vagy Pál István Szalonnával és a Magyar Állami Népi Együttessel is.